Masaže


Masaža je ena od najstarejših oblik za pomoč in samopomoč pri vzpostavljanju ravnovesja v telesu. S toplimi rahlo naoljenimi rokami se doseže prijeten stik s kožo. Z gnetenjem raznovrstnih tkiv, različnimi krožnimi in linijskimi gibi, drsenjem in specifičnimi tehnikami na pravih mestih, se aktivira mehanizme živčevja, odpravlja mišične spazme in zakrčnine ter posledično bolečine v njih. Odpravlja nekatere zabrazgotinjene dele na vezivnem tkivu in posredno lahko vpliva na sklepe ter gibalni aparat. Masaža lahko sprosti telo ali ga pripravi na večje in največje napore. Zbistri misli, pospešuje krvni in limfni obtok, pospešuje metabolizem, zmanjšuje otekline, vidno pospešuje rehabilitacijo in vsestransko pozitivno deluje na psihofizično pripravljenost telesa. Telo tako veliko lažje izloča toksine, bolečine v mišicah popustijo mnogo hitreje, kakor tudi del akutnih bolečin v sklepih, katere so posledica mišičnih zbitosti. Vse to lahko naredi telo bistveno bolj gibljivo in lahkotno ter energijsko veliko manj potratno in optimalno. Tudi koža postane sčasoma odraz boljšega zdravja in je bolj prožna ter prijetna na dotik. Masaža pripomore tudi k zmanjšanju celulita na določenih delih telesa.


Masaža globokih tkiv


Masaža globokih tkiv, je zelo učinkovita metoda za sprostitev kronično prizadetih delov telesa zaradi preobremenitve ali fizične travme. Gre za sklop tehnik, namenjenih sprostitvi in lajšanju bolečin. Z masažo obdelujemo mišice in fascije (ovojnice), ki so v globljih mišičnih plasteh in do katerih z običajnimi masažnimi tehnikami ne pridemo. Masaža globokih tkiv je priporočljiva za osebe, ki imajo bodisi bolečine, bodisi so utrpele telesne poškodbe ter za udeležence zahtevnih fizičnih aktivnosti ali statičnih položajev (npr. športniki, fizični delavci, delo za računalnikom in drugo). Pri tem pa ni nič nenavadnega, če stranka še dan ali dva po tretmaju občuti prijetno utrujenost in toploto v mišicah. Uporabljajo se naravna olja in kreme. Masaža globokih tkiv se uporablja za vrsto mišično-skeletnih težav in okvar, zlasti:

    • pri adhezijah (zlepljenju), ki omejujejo gibljivost,
    • pri brazgotinah,
    • pri kroničnih bolečinah,
    • za boljše okrevanje po poškodbah,
    • pri težavah s slabo telesno držo,
    • pri zakrčninah globokiv mišičnih tkiv,
    • itd...


Športna masaža lahko tudi vključuje elemente masaže golobkih tkiv.


Masaža globokih tkiv je lahko odlično darilo.



Športna masaža

Športna masaža je specializirana masaža namenjena rekreativcem in vrhunskim športnikom. Tehnike športne masaže se osredotočajo na posebne mišične skupine, aktivne v posameznem športu. Ločimo med ogrevalnimi tehnikami neposredno pred velikih naporom ali tekmo in regeneracijskimi tehnikami za kontinuirano treniranje ali odpravljanje nakopičenih težav. Športna masaža služi pripravi in ohranjanju športnikove forme, izboljšanju psihofizičnega stanja ter preprečevanju in odpravi možnih poškodb. Športna masaža stimulira živčni sistem, pospešuje obnavljanje mišičnega tkiva (mišice se dobro pregrejejo, drenirajo, neguje se mišično tkivo), s tem pa tudi preprečuje možne poškodbe, ki so posledica pretreniranosti. Športna masaža je osredotočena na zdravljenje poškodb mišic in kit. Cilj športne masaže je osebni pristop in redno ter vestno spremljanje športnika/rekreativca na njegovi poti doseganja boljših rezultatov s povratnimi informacijami. Če športnik/rekreativec ne izboljšuje rezultatov do zastavljenih ciljev, so razlogi lahko tudi v slabo vodenem tretmaju športne masaže.

Športna masaža je lahko lahko prijetno presenečenje za god, rojstni dan ali kar tako.


Ortopedska masaža

Ortopedska masaža je ciljna masaža na mehkih tkivih in je del poteka ter nadaljevanje zdravljenja po obisku zdravnika ortopeda. Ortopedsko masažo vključujemo lahko tudi v druge masaže vkolikor je to potrebno in smiselno. Vključuje tudi nekatere vadbene segmente in je predmet sodelovanja stranke in maserja-terapevta. Z roko v roki skupaj dosežeta napredek. Izvaja se brez olj in krem.



Energetska antistresna masaža

Energetska antistresna masaža je kombinacija masaže prizadetih delov telesa z akupresurnimi prijemi po meridianih in masaža globokih tkiv s sprostilno masažo glave, vratu in ramenskega dela, ki se ob stresu rad zakrči v mišični spazem. Masaža hrbta in sproščanje napetosti od vratu do zadnjice, masaža trebuha, hiatusa in prepone so jedro za doseganje optimalnega dobrega počutja. Masaža dlani in stopal, pospešitev limfnega in krvnega obtoka in sprostilna energetska terapija dokončno sprostijo ter napolnijo telo. Masaža je primerna tudi za starostnike. Čas masaže je odvisen od stanja vsakega posameznika. Med masažo zaznavamo probleme, ki jih izraža telo in energetski nivo v telesu stranke. Po pogovoru z vami o stanju, izvedemo masažo in energetsko terapijo. Energetsko terapevtska antistresna masaža je namenjena predvsem za :

  • stresna stanja,
  • utrujenost,
  • otožna stanja,
  • slabo počutje,
  • slabo spanje,
  • slab spomin,
  • akutne in kronične bolečine,
  • po poškodbah,
  • po operativnih posegih,
  • za vzdrževanje dobrega počutja


Energetska masaža je prav posebna ponudba, ki je ne kaže zamuditi. Kdor jo enkrat izkusi se rad vrača, saj vedno dobi svež veter v jadra. Če vas zanima še kakšna podobna terapija, pobrskajte po naših straneh ali vprašajte. Vedno smo na voljo za vaša vprašanja.



Tuina masaža

Tuina masaža je masažna tehnika, ki uporablja večtisočletno znanje o poteku energetskih kanalov (meridianov) ter z njihovim odpiranjem in spodbujanjem pretočnosti odpravlja napetosti in različne težave v telesu. Masaža vključuje akupresuro in znanje ter uporabo akupunkturnih točk brez uporabe iglic. Poudarek je na doktrini manj je več. Težav se lotevamo sistematično, opredelimo različne vzroke in ugotovimo korelacijo (povezanost) med njimi. Težave po določitvi odpravljamo ciljno. Zavedati se moramo, da hitrih receptov ni. So pa lahko rezultati zelo dobri. Več sledi...